Konu: Merdiven Asansörü Fiyatı Nasıl Hesaplanır

Önce merdiven asansörlerinin ne olduğunu açıklamaya çalışalım. Merdiven asansörleri, merdiven kullanmakta zorlanan, inip çıkarken rahatsızlığından dolayı nefes nefese kalan, zorluk çeken ya da yeterli fiziksel gücü olmayan, merdiven kullanırken eklemlerine zarar veren kişiler için üretilmiş koltuklu asansör sistemleridir. Ayrıca klasik tip dikey çalışan ev asansörlerinin yapılamayacağı mekanlara da alternatif olarak yapılan katlar arası ulaşımı sağlayan asansör sistemleridir.

Merdiven asansörlerinin koltuklu ve platformlu olmak üzere 2 ayrı tipi vardır. Koltuklu olan model, kullanıcının oturarak kullandığı sistemdir. Koltuklu merdiven asansörleri hemen hemen her tip merdivene uygulanabilir. Dar merdivenlerden geçebilir, 70 cm basamak genişliği yeterlidir.

Platformlu merdiven asansörü ise kullanıcının tekerlekli sandalyesi ile de kullanabileceği, platformu olan asansör sistemidir. Platformlu merdiven asansörleri her tip merdivene uygulanamayabilir. Belli bir genişlikteki merdivenlere ancak uygulanabilir ki merdivenin genişliği tipine göre en az 100 cm olmalıdır. Eğer basamaklar ara sahanlıklı ise merdiven genişliğinin ve derinliğinin çok daha fazla olması gereklidir. Olması gereken ölçüler teknik çizim yapıldıktan sonra ortaya çıkar.

Merdiven asansörleri hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre şimdi fiyatlarının nasıl hesaplandığı ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

Merdiven asansörü fiyatı hesaplanırken şu soruları cevaplamamız gerekmektedir:
1. Merdiven asansörünün modeli ve tipi,
2. Koltuk modeli,
3. Ray boyu ve seyahat mesafesi,
4. Ray boyunca bulunan dönüş ve kavislerin adedi,
5. Başlangıç ve sondaki park duruşu açısı,
6. Uzaktan kumanda adedi,
7. Opsiyonel seçeneklerin istenip istenmediği,

Bütün bu maddelerin cevaplarına göre merdiven asansörü tedarikçiniz fiyatı hesaplayabilecektir.

Size kolaylık olması ve merdiven asansörü fiyatı hakkında yaklaşık olarak bilginiz olması açısından, yukarıdaki maddeleri standart ve normal koşullara göre hesaplayıp ortalama bazı fiyatlar çıkarmış bulunmaktayız. Bu fiyatlara buradaki linkten ulaşabilir veya buradaki linkten merdiven şekline göre fiyatları görebilir ve malumat edinebilirsiniz.

Saygılarımızla
LiftArt
Kalite | Konfor | Güven

Nisan 2020