Haber Konusu: Ankara Şehir Hastanesi’nde Asansör Düştü, Mart 2019

Olayla ilgili teknik ve adli soruşturma başlatıldı

Ankara Başkent Şehir Hastanesi’nde asansör düşmesi nedeniyle 4 kişi yaralandı. 2 yaralının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Resmi açılışı bu ay içinde yapılacak olan Ankara Başkent Şehir Hastanesi’nde asansör düşmesi sonucu 4 kişi yaralandı. Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, yaralıların 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olayla ilgili teknik ve adli soruşturma başlatıldı.

Resmi açılışı bu ay içinde yapılacak olan 3 bin 600 yataklı Ankara Başkent Şehir Hastanesi’nde asansör düşmesi sonucu 4 kişi yaralandı. Yaralıların ikisinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Ancak; Sağlık Bakanlığı, bazı internet sitelerinde yer alan, Ankara Şehir Hastanesinde asansörün düştüğü ve dört kişinin yaralandığı yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde, “Ankara Şehir Hastanesinde asansör düştü, 4 kişi yaralandı” başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.

Haberdeki iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu ve böyle bir olayın yaşanmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hiçbir dayanağı olmadan, teyit edilmeden, masa başında yapılan bu tür maksatlı haberler, gazetecilik ahlakı ve meslek etiği ile bağdaşmamaktadır. Haberin kaynağı olan gazete ve bu uydurma haberi sorumsuzca paylaşan tüm haber sitelerine yönelik hukuki işlem başlatılmıştır. Dünyanın en büyük sağlık yatırımlarından biri olan ve 14 Mart 2019’da resmi açılışı yapılacak Bilkent Şehir Hastanesiyle ilgili böylesine mesnetsiz haber yapan gazeteciyi ve kurumunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Kaynak: NTV, Sözcü, İnternet Haber