Bülent Bey’in Merdiven Asansörü için adlandırdığı Dost Köşesi

merdiven asansörü 1 kat 2 durak standart park yeri

Birkaç ay önce, Yetişkinler İçin Fitness Dersim’e katılan 81 yaşındaki Silahlı Kuvvetler Emeklisi Bülent Bey hakkında notlar alıyordum ve yaptığı bütün ilerlemeleri kayıt ediyordum! Hatırlamıyorsanız ve arkadaşım hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu güncellemenin sonundaki bağlantıyı kontrol edin!

Bugün Bülent Bey ile tekrar görüştüm. Bu sabah, Fitness Salonunda kendisine rastladım. Harika görünüyordu! Düzgün yürüyordu. Ve hatta daha uzun görünüyordu. Beni gördüğünde gülümsedi. “Nasılsın Bülent Bey?” Dedim ve yanıtladı, “Harika, çocuğum!” Güldüm, bana hep “çocuğum” diyordu.

Bülent Bey, evinde “Dost Köşesi” adlı bir yaşam alanı ve buraya çıkan helezon merdiveni olduğunu anlatmaya başladı. Bu, ailenin arkadaşlık ve sohbet etmeyi sevdiği bir yaşam alanı idi. Torunlar ve arkadaşları bu mekâna gelmek istermiş. Kitapları, film izlemek için büyük bir projektör perdesi, eski aile fotoğrafları ve orada birçok aile anısı varmış. Evinin üçüncü katında olduğunu söyledim mi?

Bülent Bey, birkaç yıl önce Dost Köşesi’ne gitmeyi bırakmış. Sağlığı hareketlilik zorluklarıyla birlikte onu uzak tutmuş. Dost Köşesi’ne yukarı çıkmak için, spiral merdiven çıkmak zorundasınız. Bülent Bey için, bu merdiven denge, güç ve dayanıklılık nedeniyle tırmanmak için çok dikti. Oraya çok gitmek istediğini duyduğumda üzüldüm, ancak belli etmemeye çalıştım. Sonra, “Ailem benim için ne yaptı biliyor musun Bülent Bey ? Diye sordu?” Diye sordu. Anlatırken gözleri yaşlı idi. “Bana merdiven basamaklarını kolayca inip çıkabilmem için koltuklu merdiven asansörü yaptırdılar” dedi. “Vay canına! “Diye yanıtladım.

Onun için çok mutluydum! Bana Dost Köşesi’nde bir gece hazırlamayı planladığını söyledi. “21 Kasım“ Dedi Bülent Bey, ellerini zaferle kaldırdı! Söylemeye gerek yok, ailesinin kendisine merdiven asansörü aldığı için çok sevindim. Ona bütün evdeki en sevdiği mekâna çıkmanın bir yolunu sunmakla kalmadılar, aynı zamanda ona tam bağımsızlık armağanı da verdiler. Evini tamamen seviyor ve bu dünyadaki son nefesine kadar daha fazla anı biriktiriyor.

İşte böyle Bülent Bey için güzel günler geri geldi! (Merdiven Asansörü için adlandırdığı Dost Köşesi)

LiftArt Merdiven Asansörü