Koltuklu merdiven asansörlerinin farklı ihtiyaçlar için bir çok modeli bulunmaktadır.

Bazıları özel veya spesifik dezavantajı olanlar içindir, bazıları çok kilolu kişiler içindir, bazıları çok zayıf, bazıları yetişkin, bazıları da çocuklar içindir. Hatta evcil hayvanlar için olan modeli bile mevcuttur.

Tabii ki bunların iç mekan veya dış mekan gibi kullanılacak alana uygun tipleri de mevcuttur.

Koltuklu merdiven asansörleri aslında özel dezavantajlı kişilerden ziyade daha çok yaşlı, kilolu veya genç olup merdiven çıkmakta zorlanan kişlerin kullandığı asansör tipleridir. Ancak az bir yüzde de olsa bu asansör modelini bazı engelliler veya engelli bireyi bulunan aileler de tercih etmektedir.

Engelli çocukları olan ve merdivenli binada oturan aileler ilk zamanlarda çocuklarını kucaklayıp alt/üst kata ulaştırmaktadırlar. Ama zaman geçtikçe ve çocuk kilo aldıkça ve/veya çocuğu kucakta zapt etmek zor oldukça merdivenler için bir çözüm arama zamanı geldiği belli olmaktadır.

İşte tam da bu noktada Handicare merdiven asansörlerinin her duruma uygun geniş ürün yelpazesi devreye girmektedir.

Her tip ihtiyaç için asansör modelleri olan Handicare çocukları da unutmamıştır.

Çocukların rahat ve güvenli oturabilecekleri koltuk modeli tasarlamışlardır. Belli kilolardaki çocukların rahatlıkla oturabilecekleri bu koltuk modeline ihtiyaçlara göre özel aksesuarlar da takılabilmektedir. Örneğin amerikan cırt cırtı diye adlandırılan sabitleme kemerleri, H tipi emniyet kemeri veya yanlıklar gibi.

Çocuk için koltuklu merdiven asansörü arıyorsanız bulabileceğiniz en iyi adres LiftArt’tır.

Saygılarımızla
LiftArt Kaliteli Yaşam Sistemleri
Temmuz 2020