Dikey Ev Asansörleri, Terasınızın ve Açık Alanlarınızın keyfini çıkarmanızı sağlar

 

Dikey Ev Asansörü

Ulaşılması zor bir terasınız mı var? Dikey ev asansörleri hareket kabiliyeti sorunlarınız varsa, terasınıza erişmenin ve keyfini çıkarmanın kolay bir yolunu sunabilir. Güzel, tekli veya çok katlı bir terasa sahip olmak evinize güzellik katabilir ancak bu açık yaşam alanları yerden 3 ila 14 mt yi bulduğunda, daha düşük bir seviye verandaya doğru yolculuk yaparken insanlara zor gelebilir. Ev asansörleri

 

Temel Asansör Korumaları

Tekerlekli sandalye kullanmayan, ancak diğer mobil cihazları gerektirebilecek güverte kullanıcıları bile güçlü, sağlam parmaklıklar, basamaklar ve korkulukların korunmasına ihtiyaç duyuyor. Hem yerel yasal düzenlemeler hem de IRC (Uluslararası Rezidans Yasası), tüm kullanıcıları korumak için neyin gerekli olduğuna karar veren katı ölçütlere sahiptir ve yükseklik, genişlik, yük taşıma kabiliyeti ve yerleştirme gereksinimlerini dile getirirler. Evinizde yer alan bu hayati bölüm, bir baston, yürüteç veya koltuk değneklerine ihtiyaç duyan kişiler için dengeleyici bir olanak sunuyor.

Bir tekerlekli sandalye veya bir scooter kulanlar, rampa veya dikey asansör ile daha fazla yardıma ihtiyaç duymayacaklar ve rahat edeceklerdir.

 

Engelli Rampaları ile İlgili Sorun

Küçük bir rampa, evden küçük bir eşiği inmeye çalışan birisi için uygunken, daha uzun rampalar çok dik oluyor. ADA yönetmelikleri, eğimin 1: 12’yi geçemeyeceğini ve bu da her inç yüksekliği için 12″ uzunluğa ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. 2′ yüksekliğinde 24′ uzunluğunda bir rampa gerekirken, 8′ yüksekliğinde 96′ uzunlamasına bir rampa gerekir. Teras ne kadar yüksekse, rampa daha fazla uzunlukta alanı kaplayacaktır. Buna ek olarak, rampa kaymaz malzemeyle üretilmelidir.

 

Dikey Ev Asansörlerinin Kullanım Kolaylığı

Bu oranlardaki bir rampa büyük bir gayrimenkul alanına sahip olacağından, düşey kaldırma genellikle daha pratik – ve uygun fiyatlı – seçenektir. Genellikle 5 feet kareden fazla alan gerektirmemekle birlikte, güverte tasarımına daha kolay entegre edilebilir ve sert hava koşullarında kullanılabilmesi için kaplanabilir. Dikey ev asansörü cihazlarının çalıştırılması sadece standart elektrik prizine yakın olmasını gerektirir. Cihaz üç taraftan kaplandığından ve yavaş ilerlediğinden, tekerlekli bir sandalyedeki bir kişi ya da yürüyen, koltuk değnekleri veya bastonlarda kendilerini destekleyen biri için güvenlidir. Panoramik ev asansörü de böyledir. Ayrıca hidrolik asansör ve vidalı asansör modelleri de güvenlidir.

Taşınabilirlik sorunları olanlar da dahil olmak üzere, tüm aile bireyleri için teras kullanışlılığını artırmak istiyorsanız, uygun donanım ve kurulum için kaliteli bir yüklenici ile çalıştığınızdan emin olun.

Yıllarca hareket kabiliyetine sahip ekipman yükleme ve müşterilerin yaşlarını değiştirmeleri için ev tadilatları yapma deneyimi ile LiftArt, kullanımı kolay dikey asansörlerle evinizi daha güvenli ve daha erişilebilir hale getirebilir.

LiftArt Ev Asansörleri