[:tr]

Dünyanın ilk 4 Motorlu Koltuklu Merdiven Asansörü

LiftArt Asansör Sistemleri, 2009 yılından beri en büyük merdiven asansörü üreticilerinden Hollandalı Handicare firmasının Türkiye tek temsilcisidir. Handicare firması müşteri odaklı çalışır ve müşterilerin isteklerine çok önem verir. Müşterilerden gelen “dişlisiz çalışan dolayısı ile yağ gerektirmeyen ama sağlam ve güvenli merdiven asansörü” isteklerine cevap vererek 2018 tarihinde böyle bir ürünle ilgili çalışmalar başlattı.

Handicare 2019 tarihinde asansör rayında dişli olmayan ve yağlama gerektirmeyen koltuklu merdiven asansörü ürettiler.

Özel üretilen asansör rayı üzerinde herhangi bir dişli sistemi mevcut değil. Bu ray üzerinde hareket edecek bir ünite ve o üniteye bağlı şık bir koltuk tasarladılar.

Müşterilerin talepleri doğrultusunda güvenlik açısından ray üzerinde hareket edecek 4 motorlu bir ünite dizayn ettiler. Bu ünitedeki motorlarda dişli çarklar yerine polyamid malzemeden tamburlar bulunmakta ve 4 motor bu tamburları kontrol etmekte.

İkisi sağ ve ikisi sol tarafta bulunan bu 4 motor sistemine bağlı 8 adet tambur bulunmaktadır ve bu tamburlar rayı sıkıştırarak ray üzerinde hareket etmektedirler.

Ayrıca ürettikleri bu özel ray sistemini sağlamlıktan ödün vermeden mümkün olan en ince şekilde üreterek, rayın merdivenlerde az yer kaplamasını da sağladılar. Bununla birlikte merdiven asansörünün taşıma kapasitesini de yükselterek 140 kg taşımasına olanak sağlamışlar.

Aşağıdaki resimlerden göreceğiniz üzere yeni tasarım 4 motorlu merdiven asansörü diğer engelli asansörleri arasından hemen ayrılıyor, dikkat çekiyor.

2020 yılında tüm dünya ile Türkiye’de eş zamanlı satışa sunulan bu 4 motorlu merdiven asansörün fiyatı 2.000 euro mertebelerinde. Ancak bu merdiven uzunluğuna göre değişmektedir. Standart paket içerisinde 470 cm lik ray bulunmaktadır ve 2 adet uzaktan kumandası ile birlikte satılmaktadır. Katlandığı için az yer kaplayan merdiven asansörünün üzerinde standart olarak emniyet kemeri bulunmaktadır. Nemli bir bez ile temizliğinin yapılması mümkündür.

Model ismine H1100 adı verilen bu asansör şimdilik sadece iç mekan için tasarlanmıştır. Dış mekanlar için IP testleri ile birlikte dış hava şartlarına dayanıklılığı için yeni model çalışmaları devam etmektedir. LiftArt ve Handicare yetkilileri şimdilik dış mekan asansörünün ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bir bilgi vermemişlerdir.

H1100 model merdiven asansörün bazı teknik özellikleri:

Ayırıcı Özellik: İç Ortam Kullanımına Uygundur. Ve sadece “tamamen düz tip merdivenler” içindir.

Model: 1100
Marka: Handicare
Üretici: Handicare Hollanda
Menşei: Hollanda
Türkiye Mümessili ve Genel Distribütörü: LifArt
Seyir Mesafesi: 4,70 m standart (max 7 m olabilir)
Ray Boyları: 235 cm/adet
Standart Paket Ray Ölçüsü: 470 cm (2 x 235 cm Ray)
Taşıma Kapasitesi: 140 kg

Bu özellikler itibarı ile dünyadaki ilk ve tek 4 motorlu düz tip merdiven asansörü olan bu H1100 model asansör aynı zamanda en güvenli ve en temiz asansör modelidir de.

Asansörümüzün üzerinde dişli bulunmadığı için, yağlama gerektiren her hangi bir parça bulunmamaktadır.

Ayrıca rayın üzerinde gidip gelen özel fırçası sayesinde “kendi kendini temizleme” özelliğine sahiptir.

Dişli olmadığı için çok sessizdir.

4 adet ana motorun kontrol ettiği 8 adet makara üzerinde yürümektedir ve En Güvenilir Merdiven Asansörüdür.

Yağlama gerektirmediğinden de raylar her zaman temizdir, üzerine kir toz toplamaz, yapışmaz. Her zaman temiz kalır. Ana ünite üzerindeki fırçalar ile kendi kendini temizler.

Raylarımız her zaman için basamaklara monte edilir, duvara monte edilmez.

Tüm Handicare merdiven asansörlerinde olduğu gibi 1100 modelinde de back-up sistemi vardır. Bu sistem sayesinde elektrik kesilse bile cihaz hareketine devam eder.

1100 modelinde ayak tablası manuel veya opsiyonel olarak motorla katlanabilir. Koltukta standart olarak aktif gergili emniyet kemeri bulunur.

1100 modelinde raylar devamlı şarj özelliğine sahiptir. Koltuğu ray üzerinde nerede bırakırsanız bırakın şarj işlemi devam eder.

2 adet uzaktan kumanda standart olarak sunulur.

4 motorlu ve 8 makaralı ama dişlisiz olan bu yeni nesil merdiven asansörü 100% Hollanda imalatıdır. Teknolojisinde dişli olmadığı için yağlama gerektirmez, böylece her zaman temiz kalır.

Ayrıca rayın üzerinde gidip gelen özel fırçası sayesinde “kendi kendini temizleme” özelliğine sahiptir 4 Motorlu Merdiven Asansörü.

Uygun fiyata sahip olabileceğiniz bu merdiven asansör evinizde size daha fazla özgürlük kazandıracaktır. 

Kolay kullanım
1100 model asansörümüzde, basılı tutarak ya da sadece basarak kumanda edebileceğiniz dayanıklı ve sert malzemeden imal edilmiş şık kumanda kolları bulunmaktadır.

Kumanda kolu (joystick) kol dayamanın ucunda yer almaktadır, parmaklarınızla ya da bileğinizle kolayca kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır…

İç Ortam Kullanımına Uygundur. Ve sadece düz tip merdivenler içindir.

Detaylı bilgilere LiftArt’ın websitesinden ulaşabilir https://engelliasansoru.org , merdiven asansörü fiyatları hakkında ise https://merdivenasansoru.net adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Saygılarımızla

LiftArt
Mart 2020
4 Motorlu Merdiven Asansörü
[:en]

LiftArt Lift Systems, since 2009, the largest manufacturer of stair lifts HANDICARE Dutch company is the sole representative of Turkey. Handicare company works customer-oriented and pays much attention to customers’ requests. Responding to the requests from the customers for “gear-free employees, which does not require oil, but it is a safe and safe stair lift”, he started work on such a product in 2018.
In 2019, they produced a stair lift with non-gear and no lubrication.
There is no gear system on the specially produced elevator rail. They designed a unit to move on this rail and a stylish seat attached to that unit.
They designed a 4-motor unit that would move on the rail in terms of safety according to the demands of the customers. The engines in this unit have drums made of polyamide material instead of gear wheels, and 4 motors control these drums.
There are 8 drums connected to these 4 engine systems, two on the right and two on the left, and these drums move on the rail by compressing the rail.
In addition, they produced this special rail system in the smallest possible way without sacrificing robustness, thus ensuring that the rail occupies little space on the stairs. In addition, they also increased the carrying capacity of the stair lift, allowing them to carry 140 kg.
As you can see from the pictures below, the new design 4-motor stair lift is immediately distinguished among other handicapped elevators, it attracts attention.
202 years in Turkey and all over the world, simultaneous offered for sale this four motorized stair lift the price of 2,000 euros in order. However, this varies according to the length of the stairs. There are 470 cm rails in the standard package and it is sold with 2 remote controls. The seat belt is standard on the stair lift which takes up little space since it folds. It is possible to clean with a damp cloth.
Called the model name H1100, this elevator is designed for indoor use only for now. Along with IP tests for outdoor spaces, new model studies are continuing for their resistance to outdoor weather conditions. For now, LiftArt and Handicare officials have not provided any information about when the outdoor lift will hit the market.
Some technical features of the H1100 model stair lift:
Distinctive Feature: Suitable for Indoor Use. And it is only for “completely flat type stairs”.
Model: 1100
Brand: Handicare
Manufacturer: Handicare Netherlands
Origin: Netherlands
Turkey Representative and Distributor: lifart
Travel Distance: 4,70 m standard (can be max 7 m)
Rail Length: 235 cm / pcs
Standard Package Rail Dimension: 470 cm (2 x 235 cm Rail)
Carrying Capacity: 140 kg

This H1100 model elevator, which is the first and only 4 motorized flat stair lift in the world with these features, is also the safest and cleanest elevator model.
Since there is no gear on our elevator, there are no parts that require lubrication.

In addition, it has a “self-cleaning” feature thanks to its special brush that goes on the rail.

It is very quiet because it has no gear.
It walks on 8 reels controlled by 4 main engines and is the Most Reliable Stair Lift.
Since it does not require lubrication, the rails are always clean, dirt does not collect dust and does not stick. It always remains clean. It cleans itself with the brushes on the main unit.
Our rails are always mounted on the steps, not on the wall.
As with all Handicare stair lifts, the 1100 model has a back-up system. Thanks to this system, even if the electricity is cut, the device continues its movement.
In the 1100 model, the foot table can be folded manually or optionally with the motor. The seat has an active tensioning seat belt as standard.
In the 1100 model, the rails feature continuous charging. Wherever you leave the seat on the rail, charging continues.
2 remote controls are provided as standard.
This new generation stair lift with 4 motors and 8 reels but without gear is 100% Dutch made. Since it has no gear in its technology, it does not require lubrication, so it always remains clean.
In addition, it has a “self-cleaning” feature thanks to its special brush that goes on the rail.
This stair lift, where you can have an affordable price, will give you more freedom in your home.
Easy to use
Our 1100 model elevator has stylish joysticks made of durable and hard material that you can control by holding it down or just pressing it.
The joystick is located at the end of the armrest, designed to be easy to use with your fingers or wrist…
Suitable for Indoor Use. And it is only for straight type stairs.
You can reach detailed information from LiftArt’s website at https://engelliasansoru.org, and about the stair lift prices at

You can get the most information.
regards
March 2020[:]