Bir iş yerine, müteahhit engelli asansörü daha pahalı olduğu için yerine yük asansörü yaptırdı.

Asla yapmaması gereken bu düşüncesizlik ve sorumsuzluk sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Bu iş yerinde arızalanan ve yaklaşık 3 metre yükseklikten düşen engelli asansörü adı altında yapılmış yük asansöründeki 2 kişi yaralandı, 1 kişi maalesef öldü.

Olay, saat 18.30 sıralarında Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan kozmetik ürünleri satışı yapılan bir iş yerinde meydana geldi. İ.K. ve F.Ö. ile T.A., iş yerinin alt katına inen yük asansörüne bindi. Bu sırada yük asansörü henüz bilinmeyen nedenle düştü. Yaklaşık 3 metreden düşen yük asansöründe bulunan K. ve F. yaralandı, T.A ise başını çarpması sonucu beyin kanaması geçirerek olay yerinde can verdi.

İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucunda kurtarıldı. Hastaneye götürülen K. ve Ö’nün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. DHA

Bu olaydan tüm müteahhitlerin ve insanların çıkarması gereken çok ders bulunmakta.

Umarız bu tür olaylar tekrar etmez.

LiftArt olarak bu tip olayları kesinlikle tasvip etmiyoruz ve bizden ucuz asansör isteyen müteahhitlere asla ucuz ürün veya yük asansörü satmıyoruz. Evet kalitemizden ödün vermediğimiz geçmişimizde bir tane bile asansör kazası yaşanmamış olmasında anlaşılıyor, çok şükür.

LiftArt Engelli Asansörleri
Mart 2021 (Merdiven Asansörleri)