[:tr]Engelli Asansörü Ölçüleri

Engelli asansörüne ihtiyacı olup yaptırmak isteyenler için engelli asansörü ölçüleri çok önemlidir. Yaptırmayı düşündükleri yerin ölçülerine uygun bir asansör modeli bulmaları gerekmekte ve bu ölçülerin de ihtiyaçlarını karşılayabilmesi gerekmektedir.

Gördüğünüz gibi iki ayrı ölçüden bahsediyoruz. Birincisi asansörün yapılacağı yerin ölçüleri, en boyu yüksekliği net olarak belirlenmelidir. Duvarlarda eğrilik olabileceği düşünülerek mümkün olduğunca doğru ve net ölçüler alınmalıdır. Müşteriler veya son kullanıcılar genelde bu ölçüleri tam olarak alamazlar, çünkü bu konuda eğitimleri bulunmayabilir. Sadece metreyi tutmak ve okumak yeterli değildir. Belki duvar üzerinde asansörün hareketini etkileyebilecek bir çıkıntı, bir eğrilik bulunmaktadır ve bu konuda eğitimli olmayan birisi bunun farkına varamayabilir.

İkinci ölçü ise üretilecek engelli asansörünün ölçüleridir. Bu ölçüler şu sebeple önemlidir ki, kullanacak olan engellinin durumuna göre asansörün içerisinde rahat edebilsin.

Diyelim ki; asansör yapılacak yer 100 x 100 cm ve bunun içerisinde tekerlekli sandalyenin girebileceği bir asansör platformu isteniyor. Bu örneği inceleyelim. Teknik olarak 100×100 cm bir alana sığabilecek bir engelli asansörü yapılması mümkündür, kimse buna itiraz edemez. Ama tekerlekli sandalyenin ölçüleri düşünüldüğünde; ortalama bir tekerlekli sandalyenin ölçüleri 70 cm genişlik ve 110 cm uzunluk olarak kabul edersek, fizik kanunu olarak 100×100 cm lik bir alan içerisinde bırakın asansörü, tekerlekli sandalyenin kendisi bile bu alana sığamaz.

Dolayısı ile bu iki ölçünün de engellinin kullanım amacına uygun değerde olması gerekmektedir. Yani optimum nokta belirlenmelidir.

Aşağıda bazı engelli asansörü ölçülerini bulabileceksiniz. Umarız engelli asansörü arayışınız için faydası olur.

LiftArt Engelli Asansörü
LiftArt Merdiven Asansörü
LiftArt
Asansör Sanatı
Mart 2020

engelli asansörü ölçüleri, engelli platformu, engelli merdiven asansörü ölçüleri engelli asansörü ölçüleri, engelli platformu, engelli merdiven asansörü ölçüleri[:en]Disabled Lift Measurements

Disabled lift dimensions are very important for those who need a disabled lift and want to get it done. They need to find an elevator model that is suitable for the dimensions of the place they intend to have, and these dimensions should be able to meet their needs.

As you can see we are talking about two separate measures. Firstly, the dimensions of the place where the elevator will be built and its height and height must be determined clearly. Accurate and clear measurements should be taken as possible, considering that there may be curvature on the walls. Customers or end users usually cannot take these measures fully, because they may not be trained in this regard. Just holding the meter and reading it is not enough. Perhaps there is a ledge and curvature on the wall that may affect the movement of the elevator, and someone who is not trained in this regard may not realize this.

The second measure is the dimensions of the disabled elevator to be produced. These measurements are important for the following reason, according to the condition of the disabled who will use it, you can relax in the elevator.

Let’s say; The place to build the elevator is 100 x 100 cm and a lift platform in which a wheelchair can be entered is required. Let’s examine this example. Technically it is possible to build a disabled elevator that can fit in an area of ​​100×100 cm, nobody can object to this. But considering the dimensions of the wheelchair; If we accept the dimensions of an average wheelchair as 70 cm wide and 110 cm long, leave the elevator in an area of ​​100×100 cm as the law of physics, even the wheelchair itself cannot fit in this area.

Therefore, both of these measures should be suitable for the purpose of the disabled. So the optimum point should be determined.

Below you will find some disabled lift dimensions. We hope it will be useful for your search for a disabled elevator.[:]