Engelli Asansörünün Faydaları

Bizler daima müşterilerimizin isteklerine göre hareket ederek en kaliteli malzemeler ile mevzuatlara uygun bir biçimde engelli asansörü üretmekte ve kullanmayı tavsiye etmekteyiz. Asansör konusunda bilgi sahibi olmayan değerli müşterilerimizi bilinçlendirmeye de gayret göstermekteyiz.

Engelli asansörleri engelli olan kişilerin merdivenlerde ya da çıkmakta zorlanacağı yüksek yerlerde kolay biçimde engeli aşması adına merdiven biçiminde üretilir. Merdivene kenardan bağlanan mekanizma sayesinde engelli olan kişi katlar arasından kolay bir biçimde inip çıkar. Bu tarz asansörler genel olarak ev, iş yeri ya da villalarda kullanılmaktadır. Bununla beraber yeraltı treni, tramvay vb. ulaşım araçları duraklarında da gerekli olduğu öngörülerek bu alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Merdiven asansörleri kısa yerlerde dikey bir biçimde çalışabilecek biçimde tasarlanan modellerden meydana geldiğinden dolayı, merdivenlerin özelliklerine göre de çeşitleri yer almaktadır. Genel olarak Merdiven asansörleri 5 kata kadar çıkmaktadır.

Eğer sizin de yakınlarınız, akrabalarınız veyahut kendiniz merdiven çıkmakta zorlanıyorsanız, yaşlı ve yürüyemeyenlerdenseniz mutlaka bu merdiven asansörlerine bakmanız da fayda olacaktır. Belki yaşlı olduğunuzdan ve yüksek katlarda oturduğunuzdan dolayı inip çıkma sorunu yüzünden evden dışarı çıkamıyorsunuz. Hastaneye haftalık düzenli gitmeniz gerekiyor ancak bu durum size bir engel teşkil ediyor olabilir.

Engelli asansörü sayesinde sizler de rahat bir biçimde iniş çıkış sorununu aşarak isterseniz 5. Katta olun dışarı çıkabilir ve hastaneye gidebilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı engelli asansörleri hayat kolaylığı sağlar.

LiftArt Engelli Asansörleri Faydaları Yazısı