Engelli Asansörünün Güvenliği ve Kullanımı

Bir engelli asansörü, özürlü bir kişinin evde özgür hareket etmesine yardımcı olabilecek en iyi tıbbi ekipman parçalardan biridir. Birçoğu ticari amaçlarla da temin edilebildikleri için, kullanımı artık evlerle sınırlanmıyor. Üniversitelerde, okullarda ve hastanelerde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Engelli asansörü ile engelliler artık hareket etme özgürlüğünü kazanmaya başladı.

engelli asansörü, özürlü asansörü

Engelli asansörleri, yürümek ya da merdiven inip çıkamayanlar için hayat kolaylaştırır. Kavisli bir merdiven veya düz bir merdiven olsun, hareketlilik sorunu olan bir kişi merdivenlerden yukarı çıkmak her zaman zor. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Engelli asansörü fiyatı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çoğu engelli asansörü, tekerlekli sandalye ile bindiğinizde veya ayrıldığınızda yardımcı olan hareketli güvenlik kolları içerir. Hareket ederken ayaklarınızın çarpmadığından emin olmak için rampa flapları da vardır.

Merdiven kenarlarındaki kumandalar, bir çubuk veya düğme ile kullanıcı dostudur. Hatta üzerinde oturmaksızın size bir engelli asansörü erişimi sağlayan, uzaktan kumandası da olabilir, böylece kullanıcıya tam kontrol imkanı verilir. Yeni engelli asansörleri yumuşak bir başlangıç ​​ve durma ile gelir, böylece merdivenlerin altına veya üst kısmına ulaştığınızda ani bir sarsıntıya maruz kalmazsınız. Engelli Asansörünün Güvenliği ve Kullanımı

Kemer veya “H” tipi kemer kolaylıkla ayarlanabilir, böylece kolaylıkla giyilebilir. Birçok engelli asansörü, platform altına ve yanlarına yerleştirilmiş güvenlik sensörlerine sahiptir ve merdivenlerde, altta veya iniş esnasında sandalyeyi derhal durduracak engelleri kolayca tespit edebilir. Bu, sizi takip etmek isteyen küçük evcil hayvanlara sahipseniz veya merdivenin alt tarafında yatmayı seviyorsanız bu faydalıdır. Ayrıca, engelli asansörlerinin yedek veya acil güç kaynağı vardır. Herhangi bir elektrik kesintisinden önce bir bina veya ev etkilenirse, engelli asansörü hala çalışacaktır; kullanıcının güvenliğine kavuşmasına ve engelli asansörü kullananların binaya sıkışıp kalmalarına izin verilmesi.

LiftArt Engelli Asansörü