Merdiven Asansörü – Ev Asansörü ve Küvet Lifti ile Evinizi Nasıl Güvenli Hale Getirebilirsiniz?

Zaman ilerledikçe ve yaşlandıkça hareketlilik sorunlarıyla karşılaşmaya başlarız. Ve yıllarca yaşamış olduğumuz evler, kelimenin tam anlamıyla bizim için tehlike oluşturmaya başlayabilirler.

Bir zamanlar saniyeler içinde tırmanabildiğiniz merdivenler, artık büyük oranda yokuş yukarı mücadele oluşturmaya başlar. Ve artık medyada merdiven asansörü reklamı gördüğünüzde dikkatinizi çekmeye başlar.

Evinizdeki kapılardan geçmek bile, baston, yürüteç veya tekerlekli sandalye kullanıyorsanız bile bir mücadele gerektirebilir.

İçinde rahatlamayı sevdiğiniz derin ve lüks küvet artık rahatlamıyor, çünkü kaymadan düşmeden içeri girip çıkmanız çok zor.

Peki, çözüm nedir? Hiçbirimiz zaman geçirmeyi ve hareket kabiliyetimizi kaybetmeyi düşünmeyiz, ancak yapabileceğimiz, evlerimizi uygun hale getirmektir, böylece onlardan yaşadığımız ve istediğimiz kadar keyif alabiliriz.

Değişiklikleri daha sonraya ertelemeyin, şimdi yapın!

Evinizde düşmeden veya kaymadan evinizi uygun hale getirmeniz çok önemlidir. Düşmenin önlenmesi burada anahtar konudur, bu nedenle evinizi uzun süre inceleyin ve bir tehdit oluşturabilecek veya zaten sorun olan alanları bulun. Şirketimizden de bu konuda ücretsiz destek alabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmak için lütfen çok geç kalmayın. Mücadele etmeden önce evinizdeki erişilebilirliğinizi artırmanız çok daha kolaydır. Düşmeler ve sakatlanmalar söz konusu olduğunda önleme, tedaviden daha iyi ve ucuzdur.

Evinizi Işıklandırın

Evinizin aydınlık ve erişilebilir olması gerekir; bu nedenle, koyu renkli köşeler veya koridorlar varsa, onları aydınlatın; evinizdeki emniyeti gerçekten güçlendirmenin süper kolay bir yoludur ve çok da pahalı değildir.

Tehlikeli Kapıları Değiştirin

Kapılarınız, baston veya tekerlekli sandalye kullanan kişiler için güvenli bir genişlikte mi? Metrenizi çıkarın ve kapılarınızın genişliğinin en az 80 cm (ideali 90 cm) olup olmadığını kontrol edin. Eğer değillerse, onları genişletmek, düşünmeye değer olabilir.

Güvenli Merdivenler

Kesinlikle merdivenlerden inip çıkmak istemiyorsunuz..! Merdivenden tırmanmanın/inmenin çok zor veya çok yorucu hale geldiğini hissetmeye başlıyorsanız muhtemelen merdiven asansörü veya ev asansörü yaptırma zamanı gelmiştir. Günümüzde her iki çözüm de sorunsuz bir şekilde evlere monte edilmektedir ve ailenizin daha iri bireyleri için erişimi etkilemeyecektir.

Küvet Çözümleri

Banyo, çok sayıda kazanın gerçekleştiği bir yerdir. Duşa veya küvete girip çıkarken kaymak çok kolaydır. Bu sebeple duşlar için kaymayan zeminler ve duşun içine girebilecek banyo sandalyeleri mevcuttur. Ayrıca küvet kullanıyorsanız, kolay ve güvenli girebilmeniz için küvet liftleri almayı düşünebilirsiniz.

Merdiven asansörleri, küvet liftleri ve ev asansörleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen 0212 608 00 70 – 0549 608 00 70 numaralı telefonlardan bizi arayın. Veya daha da iyisi, bizi LiftArt Asansör Sistemlerini Bahçeşehir 1. Kısımda görmeye gelin. Böylece “Evinizi Nasıl Güvenli Hale Getirebilirsiniz” hakkında detaylı bilgileri ve uygulamaları yerinde inceleyerek görebilirsiniz.

Sevgiyle Kalın

LiftArt Asansör Sistemleri