Gazi Askere Merdiven Asansörü

Eski Asker olan Kız kardeşimin Bir Merdiven Asansörüne İhtiyacı Var

Merhaba, adım Ahmet. 38 yaşındaki bir kız kardeşim var. İsmi Emine. O bir zamanlar hayat dolu bir insandı! Titreyen gülümsemesinden ve parlak gözlerinden dolayı ona sık sık “Gün Işığı” diyoruz! Kız kardeşim Emine iki kız annesidir. Biri son sınıfta. En küçüğü ise 4 yaşında.

Emine, yaklaşık 14 yıldır Ordu’da görev aldı. 2 kez dağıtıldı. Yaklaşık 4 yıl önce son konuşlandırmasında, bir konvoyla yolculuk ederken, bir yol kenarı bombasıyla yaralandı. Sonuç olarak sol bacağını diz altından koptu; maalesef kaybetti.

Ablam, birçok asker gibi, ulusumuza yaptığı hizmet için yüksek bir bedel ödüyordu. Sol alt bacağını kaybetmesinin daha zor yürümesine neden olması, bir yerden bir yere geçmesi, dışarı çıkması ve verandasının tadını çıkarması için merdivenleri tırmanması ve yeni inşa edilen iki katlı evine tırmanması için hareket kabiliyetine sahip olması gerekiyordu. Ablam evini seviyor. Başka bir eve taşınması fikri onu üzüyordu. Evi, çabalarını, hayallerini, özverisini ve fedakârlığını temsil ediyordu; Emine evi kızlarına miras bırakacaktı.

Kız kardeşime yardım etmeye karar verdim. Onu evinden çıkarmak ve güvenle hareket etmesine yardımcı olmak için bir yol bulmam gerekiyordu. Gazi İşleri websitesinde merdiven asansörlerinin başka bir adı olan koltuklu merdiven asansörleri hakkında bilgi edindim. Daha sonra merdiven asansörleri ve merdiven asansörleri üreten şirketleri araştırmaya başladım. Emine’nin en üst katta eğri ama güzel bir merdiven var, bu yüzden merdivene mükemmel şekilde uyan bir merdiven asansörü bulmam gerekiyordu! Sandalyenin kurulacağı boyutlara ve boşluğa uyabilecek, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok model var. Ben bile onun göle yakın evinin manzarası eşliğinde, terasında oturmak istiyordum. Ve sonunda evinin merdivenine tam olarak uyacak merdiven asansörü markasını buldum: O Handicare idi.

Çok heyecanlanmıştım! Emine’ye söylemek zorundaydım! Bir Temsilci ile istişarede bulunduk! Emine, hem savaşta hem de hermobility zorluklarıyla çok uzun süredir savaştığı bağımsızlıktan hoşnut, merdiven asansörünün yardımıyla yıllarca evinde yaşayabileceğini biliyorum. Bu sadece bir engelli asansörü değildi aynı zamanda herkesin kullanabileceği bir merdiven asansörüydü.

İçin çok rahatlamıştı. Kız kardeşim için çok mutluydum. Çünkü doğru asansör markasını seçmiştim ve uzun yıllar kardeşim bu asansör sayesinde evinin terasına çıkabilecek, manzarayı seyredebilecek ve uzun yıllar evini değiştirmeden yaşayabilecekti. Ve en önemlisi, eski hayat dolu kişiliğine geri döndü!

LiftArt Merdiven Asansörü Hikayeleri – Gazi Askere Merdiven Asansörü 

Not: Anlatılanlar gerçek olaylardan alıntıdır, ancak kişilerin isimleri değiştirilmiştir.

 

[aesop_gallery id=”2543″ revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]