Handicare: Merdiven Asansörü Üretiminde 130 Yıl

ilk merdiven asansörü, Merdiven Asansörü Üretiminde 130 Yıl

Genç bir Hollandalı işadamı Jan Hamer’in içgüdüsüne dayanarak, 130 yıl önce 1886’da kurulduk. Hamer, eğitimini ciddiye aldı: bilgilerinin genişletilmesi, tekniklerinin geliştirilmesi ve 3 dilin öğrenilmesi: Hollandaca, İngilizce ve Almanca. Dünya çapındaki teknoloji ve endüstri tarafından ilgi gören, kendi şirketini kurmak için öğrendiği şeyleri okulda kullandı. Şirketi, Robert Boyle fanları, Carré hava basınçlı tanklar, Kelley vitray, tablolar, toz süt ve hatta CH Milde Fils & Co. telefonları gibi uluslararası şirketlerle çeşitli ürünlerin ticaretini yapıyordu. Yeni icatlara olan merakı, sonunda ilk Fit Witte tarafından Berlin, Almanya’da inşa edilen asansörlerin resmi ithalatçısı oldu. 2 Nisan 1886’da Hamer ilk asansörünü kurdu ve tarih oldu yazılmaya başlandı.

 

Savaş yılları

Hamer, 1889’da bir ortak buldu, Bay Mulder tarafından bir araya getirildi ve şirketin adı Jan Hamer & Co. olarak değiştirildi. Bundan sonra en büyük Hollandalı asansör üreticisi haline geldi. Bununla birlikte, 1929 yılındaki küresel ekonomik kriz nedeniyle asansör ve asansör üretimi büyük ölçüde azaldı ve İkinci Dünya Savaşı yıllarında böylece sürdü. Savaş bittikten sonra, Jan Hamer & Co faaliyetleri sürdürdü ve savaş sırasında imha edilen ve bozulan asansörleri onarmaya başladı.

ilk merdiven asansörü, Merdiven Asansörü Üretiminde 130 Yıl

1 Ocak 1960’da Bay Mulder’ın torunu Gerrit Pieter Mulder, Jr. eş direktör olarak göreve başladı. Mulder Jr, Teknoloji Üniversitesi’nden mezun olmuş ve Viyana ve Stockholm’daki çeşitli şirketlerde imalat deneyimi kazanmıştır. Koltuklu merdiven asansörünü bir Amerikan gazetesinde gördü. Bu teknolojiyi Hollanda’da tanıtmaya karar verdi. İlk merdiven asansörü Van Winssen, Bakker, Jongerden ve Pastor ile birlikte kurdu. Çok yaratıcı bir kişi olan Mulder Jr, gazete ve dergilerde logo ve ürün ilanları oluşturma gibi ilk kurumsal pazarlama faaliyetlerine de başladı. İş iyi olduğu için Jan Hamer & Co, karargahını genişletip burada karargahımız kaldığı Heerhugowaard, Hollanda’ya taşımaya karar verdi.

 

Satın alma

1990’lı yıllarda, komple üretimini merdiven asansörlerine ayrılmış olmasını ispat etmek isteyen şirketin adını “Freelift” e değiştirmeye karar verildi. Adı ayrıca, müşterilerin bir merdiven asansörü satın alarak özgürlüğünü korumalarını temsil ediyordu.

 

2001’de ilk Van Gogh’u kurduk (mevcut Freecurve’miz)! Ürün, merdiven asansörü pazarında gerçek bir yenilikti.

Freelift’in hızlı bir şekilde büyümesi, şirketi bugün Newtonstraat’ta kurmaya itti. Üretim tesisi, yaklaşık 33.000 feet kare alana sahiptir ve oldukça verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Uygun fiyatları, yüksek kalitesi ile sektörde prestij markası olmuştur.

Aralık 2007, şirket için yeni bir çağın doğuşunu gördü: Norveç Handicare tarafından satın alındı. Handicare, dünya genelinde ofisleri olan uluslararası üretim sunmaktadır: Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, Polonya, Kanada, ABD, Çin, Fransa ve İtalya.

LiftArt – Handicare Merdiven Asansörleri Türkiye Temsilcisi

Makale Konusu: Merdiven Asansörü Üretiminde 130 Yıl