Şişli’deki rezidansın asansörünün 35 kat düşmesi sonucu ayağından yaralanan işadamı Aykut Baykara, firmadan şikâyetçi oldu. Asansör teknikeri Emre Ç., “Rezidans yönetimini uyardım, dinlemediler” dedi
İstanbul Şişli’de bulunan lüks bir rezidanstaki asansör 35 kat aşağıya düştü. Asansör içinde bulunan işadamı ayağından yaralandı. Baykaralar Mermerler Ltd. şirketi ve ALPARK İnşaat’ın sahibi Aykut Baykara (39), rezidansın 42. katında ikâmet ediyordu. Baykara, geçtiğimiz günlerde toplantıya yetişmek üzere binadan ayrılmak istedi ve asansöre bindi. Kısa süre sonra asansör hızla aşağıya düşmeye başladı. Çarpma etkisiyle asansör parçaları işadamının üzerine devrildi. Yaralanan Baykara, yarım saat asansörde mahsur kaldı. Asansörün kapısını kırarak kendi imkânlarıyla dışarı çıkan işadamı, hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Baykara’nın sağ ayak bileğindeki tendonları kopmuştu. Genç işadamının ayağında hasar meydana geldi ve işadamının yürümesi için ayağına aparat takıldı.

‘SORUMLU YÖNETİM’
İşadamı, asansör firması OTİS’ten şikâyetçi oldu. Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan asansör teknikeri Emre Ç., “Asansör raylarında eğilmeler meydana gelmiş. Bunu rezidans yönetimine ilettim. Bütçe ayrılmadığı için bizim teklifimizi kabul etmediler” dedi.

‘CEZALARINI ÇEKSİNLER’
SABAH’a konuşan işadamı Baykara, “Ayağımın üzerine hâlâ basamıyorum. Ben aynı zamanda profesyonel sporcuyum. Olaydan sonra bir daha binaya gidemedim. Yaşadığım bu mağduriyet giderilmedi. Kusurlu herkes cezasını çeksin” dedi.

kaynak: Sabah Gazetesi