Makale Konusu: merdiven asansör sistemleri hakkında

MERDİVEN ASANSÖR SİSTEMLERİ

Katlara çıkmayı kolaylaştıran, koltukları sayesinde bizleri, sevimli dostlarımızı, akrabalarımızı, arkadaşlarımızı, ufak tefek eşyaları taşıyan ihtiyaçlara göre boyutları değişebilen, raylar üzerinde istenilen duraklara durabilen, merdiven kullanmayı kolaylaştıran cihazlara asansör adı verilmektedir. İnsanların belirlediği duraklara inip çıkma işlevi gören düzenek sayesinde, katlara daha kolay inip çıkabilmektedir. Evde yaşamayı kolay hale getiren merdiven asansör, günümüzde villaların daha fazla artması sebebiyle, daha fazla ihtiyaç duyulan bir sistem olmuştur. Apartmanlar, villalar, hastaneler, plazalar, rezidanslar artık asansörsüz düşünülmemektedir. Keza koltuklu merdiven asansörleri de iş hayatının en büyük yardımcılarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. Aksi takdirde, birçok sanayi kolunun gelişmesi, asansörler icat edilmeseydi gerçekleşemezdi. Merdiven asansörünü meydana getiren malzemeler, motor, koltuk, fren sistemi, kumanda sitemi, ray, uzaktan kumanda, hız kontrol sistemi, acil durdurma butonu, bilgisayar düzeneği, acil ışık sistemi, güvenlik sensörleri, güvenlik switchleri, alarm sinyali, haberleşme aracı, akü ve bataryalar olarak söylenebilir. Bütün bu sistemler bir bilgisayar ile kontrol edilmektedir.

Merdiven asansör çeşitleri denildiğinde, koltuk tipi ve engelli tipi olarak sıralanmaktadır. Bunlar amaçlarına ve kullanım biçimlerine göre belirlenmiştir. Kısmen ayakta durabilen fakat merdiven kullanmakta zorlanan kişiler için koltuk tipi merdiven asansörleri uygundur. Ayrıca bunlar dar merdivenlerde de seyahat edebilirler. Fakat tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olanlar için en iyi çözüm engelli tipi merdiven asansörüdür. Bu sistemlere özürlü asansör sistemleri, engelli asansör sistemleri, merdiven asansör sistemleri de diyebiliriz.

Asansörü hızla alçalması durumunda, paraşüt sistemi veya başka tip acil frenleme sistemi devreye girerek sistemin hareketini durdurur. Böylece merdiven asansör sistemleri güvenli bir şekilde durur. Ayrıca üzerinde bulunan gelişmiş güvenlik sistemlerinden dolayı, asansörü güvenle kullanabilirsiniz.

Sorunsuz çalışmasını istediğiniz merdiven asansörleri için, yetkili asansör servisleri tarafından, her 6 ayda 1 bakım yapılmalıdır (engelli asansörleri için de en az 6 ayda bir). Bu konu asansör bakım yönetmeliğinde yer almaktadır. Teknoloji ve bilimin gelişmesi sayesinde, otomatik denetimde yenilikler geliştirilmektedir. Merdiven Asansör Sistemleri her zaman düzgün çalışmak zorundadır ve bunun için gerekenler yapılmalıdır. Uygun fiyatlı merdiven asansörlerimizin fiyatlarını burada bulabilirsiniz.

LiftArt Merdiven Asansör Sistemleri

merdiven asansör sistemleri