Merdiven Asansörleri Nasıl Güvenli Kullanılır?

Merdiven asansörleri, evin her katına erişirken sahanlıklar, sundurmalar ve merdivenler gibi engellerin üstesinden gelirken, hareketliliğini korumak isteyen yaşlı yetişkinler arasında hızlı bir ortaklık haline geliyor. LiftArt gibi şirketler dayanıklı, ancak uygun fiyatlı ürünler satmak için çok çalışsa da, pek çok tüketici hevesle daha düşük fiyatlarla temin edebilecekleri ikinci el seçenekleri araştırıyor. Bu durumlarda, merdiven asansörlerinin güvenli ve faydalı bir yatırım olup olmadığını bilmek hayati önem taşır.

 

2. El Merdiven Asansörlerinin Faydaları

Konuyla alakalı tüketiciler, bu cihazları ortaçağda satın almayı göze alarak, çoğu zaman birkaç yüz ile birkaç bin dolar arasında tasarruf sağlayabilirler. Nominal bütçeli olanlar için, bu, en gelişmiş özelliklere sahip büyük marka markalarına ve modellere erişmek için harika bir yoldur. Saygın bir satıcı ile uğraşıyorsanız, servis anlaşmalarına kilitlenmek veya uzun süre geçerli kalacak sağlam onarım veya değiştirme garantileri almak mümkün olabilir.

Merdiven Asansörü - 1 Kat 2 Durak - Rembrandt

Kullanılmış Merdiven Asansörlerinin Dezavantajları

Güvenlik, bu ürünlere yatırım yaparken ön planda olan endişe kaynağıdır. Ne yazık ki, geçmişte bir ünitenin nasıl kullanıldığını, düzgün bakıma tabi tutulduğunu veya önceki sahiplerin sayısını bilmenin hiçbir yolu genellikle yoktu. Alıcıların yapması gereken diğer önemli hususlar da vardı. Örneğin, eski tarihli modeller arızalanabilir ve bu, imkânsız olmasa da, zorunlu onarımlar için yedek parçaları satın almak zor olabilir. Daha eski tasarımlara yatırım yapanların ayrıca, motorlu döner koltukları, emniyet kemeri ve diğer şeylerin yanı sıra uzaktan kumanda işlevleri gibi merdiven asansörü teknolojilerindeki en son yeniliklerden yararlanmak için çok fazla fırsatları olmayacağı anlamına geliyor.

 

Olası Güvenlik Sorunları

Herhangi bir konum için doğru merdiven asansörünü seçmek alıcıların merdivenin açısını düşünmesini gerektirir. Yalnızca fiyatı önemseyerek araştırılan seçenekler için alışveriş yaparken, bu pek çok tüketicinin göz önüne aldığı bir şey değildir. En iyi güvenlik için, bir koltuk asansörü, rayı üzerinde düz olmalıdır. Kullanılmış 2. el merdiven asansörlerini yeni evlere monte ederken ayarlama yapmak mümkündür ancak bu yalnızca belirli özellikler dâhilinde yapılabilir. Dolayısıyla, yalnızca ikinci el modeller aracılığıyla arama yaparken ihtiyaçlara özgü bir tasarım elde etmek için daha az fırsat vardır.

2. el merdiven asansörlerinin emniyet ve işlevselliği söz konusu olduğunda, alıcılar nadiren içine girdikleri işin konusunda kapsamlı bir fikre sahip olurlar. Tüm ikinci el ekipmanlarda olduğu gibi tüketiciler için, mükemmel bir çalışma düzeni içinde olan yüksek kaliteli makinelere rastlamak mümkündür; tıpkı çok fazla yıpranmış veya az yıpranmış bir makineye yatırım yapmanın mümkün olduğu gibi. Dolayısıyla, nazikçe ve bakımlı kullanılan bir merdiven asansörü satın alarak elde edilecek oldukça önemli tasarruflar olmasına rağmen, çoğu durumda alacağınız riskler kazanılan faydalardan fazla olabilir.

 

LiftArt Merdiven Asansörü