Merdiven Asansörlerinin Güvenliği ve Kullanımı

Bir merdiven asansörü, özürlü bir kişinin evde bağımsız ve serbestçe hareket etmesine yardımcı olabilecek en iyi tıbbi ekipman parçalarından biridir. Birçoğu ticari amaçlarla da temin edilebildikleri için, kullanımı artık evlerle sınırlanmıyor. Üniversitelerde, okullarda, muayenelerde, eğitim kurumlarında ve hastanelerde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Merdiven asansör yardımıyla engelliler ve olgun yetişkinler artık hareket etme özgürlüğünü kazanmaya başladı.

Merdiven Asansörlerinin Farklı Tipleri

Merdiven asansörleri, yürüyemeyen ya da merdiven inip çıkamayanlar için hayatı kolaylaştırır. Kavisli bir merdiven olsun veya düz bir merdiven olsun, hareketlilik sorunu olan bir kişi merdivenlerden yukarı çıkması ya da inmesi her zaman zordur. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek vardır, küçük inişler ve dar merdivenler için kolayca katlanabilecek bir tasarım seçebilirsiniz. Bu günlerde, daha rahat bir sürüş için ekstra dolguya sahip koltuklar da elde edebilirsiniz.

Çoğu merdiven asansörü, sandalyeye bindiğinizde veya ayrıldığınızda size yardımcı olan hareketli kol dayamaları içerir. Hareket ettiğinde ayaklarınızın sarkmadığından emin olmak için ayak dayamaları da vardır. Koltuk ve ayak dayama, rahat bir uyum ve sürüş sağlamak için beden ölçünüze ve yüksekliğinize göre kolayca ayarlanabilir.

Merdiven asansöründeki kumandalar, bir joystick veya düğme ile kullanıcı dostudur. Hatta üzerinde oturmaksızın bir merdiven asansörü erişimini sağlayan uzaktan kumandası olabilir, böylece kullanıcıya tam kontrol sağlar. Yeni merdiven asansörleri soft kalkış ​​ve duruş ile gelir; böylece merdivenlerin alt veya üst kısmına ulaştığınızda ani bir sarsıntıya maruz kalmazsınız.

Standart kemer veya özel tip kemeri kolaylıkla ayarlanabilir, kolaylıkla takılabilir. Birçok merdiven asansörü, koltuk veya ayak dayamasına yerleştirilmiş güvenlik sensörlerine sahiptir ve merdivenlerde, altta veya iniş esnasında koltuğu derhal durdurma hassasiyetine sahiptir ve engelleri kolayca tespit edebilir. Bu, sizi takip etmek isteyen küçük evcil hayvanlara sahipseniz veya merdivenin alt tarafında yatmayı seviyorsanız yararlıdır. Ayrıca, merdiven asansörlerinin yedek veya acil güç kaynağı vardır. Herhangi bir elektrik kesintisinde binanız veya eviniz etkilense bile merdiven asansörü hala çalışacaktır; kullanıcının güvenliğine kavuşmasına ve merdiven asansörü kullananların binada merdiven üzerinde sıkışıp kalmalarına izin vermeyecektir. Merdiven Asansörlerinin Güvenliği

LiftArt Merdiven Asansörleri