Konu: Merdiven asansörü çalınabilir mi?

Müşterilerimiz tarafından bize sık sorulan sorulardan birisi de merdiven asansörü satın alırsam çalınabilir mi? Aslında bu soruyu birçok müşteriden duyuyoruz; tabii ki biz burada size sadece temsilcisi olduğumuz Handicare merdiven asansörleri hakkında bilgi verebiliriz, başka markalar hakkında güvenilirlikleri hakkında size bilgi veremeyiz.

Handicare merdiven asansörleri eğitimli ve yetkili teknik servis personelimiz tarafından hassas ve sağlam bir şekilde montajı yapılmaktadır. Bu sebeple çalınabilmesi neredeyse imkansız, çok çok zordur. Belki başka bir ürünü veya eşyayı çalmak kolay olabilir; örneğin bir arabayı çalmak daha kolaydır bile diyebiliriz. Ancak bizim merdiven asansörlerimiz, ister kamuya açık bir alanda olsun ister kapalı bir mekan olsun, ister özel bir daire veya ev olsun, ister apartman olsun merdiven asansörümüzün çalınması çok zordur. Merdiven asansörü öyle bir şekilde monte edilir ki bunun sökülmesi için kendi teknik servisimiz bile saatlerce uğraşması gerekir. Ayrıca asansörü sökmeye çalışacakları süre zarfında çıkacak olan ses de çalmaya çalışan kimseyi oradan kaçıracaktır.

Merdiven asansörlerinin hareketini kısıtlayan bazı güvenlik sistemleri de asansörün üzerinde mevcuttur. Bunlardan bir tanesi kolçak altında çok da açıkta olmayan kontak anahtarıdır. Bu kontak anahtarı olmadan sistemi çalıştıramazsınız. Diyelim ki kontak anahtarı yerine başka bir anahtar kullanarak asansörü çalıştırdınız ama asansörü yerinden çıkartmak için özel bazı bilgilere ve ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler ise asansörün eğitimini almamış kişilerde bulunamaz.

Sonuç olarak merak etmeyiniz; satınalmayı planladığınız Handicare merdiven asansörü kötü niyetli kişiler tarafından kesinlikle çalınamaz.

Handicare merdiven asansörlerini güvenle satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Merak etmeyin LiftArt her zaman sizinle

LiftArt
Şubat 2020

Not: Unutmayınız ki hırsıza kilit dayanmaz, emniyetinizi lütfen alınız. Yukarıda anlatılanlar, asansörün çalınamayacağının garantisi değildir, sadece ne kadar zor olduğunun göstergesidir.