Merdiven Asansörü

Genelde merdiven asansörü sahibinden arayanlar bu cihazı ikinci el olarak aradıkları bellidir. Peki 2. el merdiven asansörü almak ne derecede doğru bir karardır.

Evinizi nasıl güvenli hale getirebilirsiniz, merdiven asansörü sahibinden konusuna devam ediyoruz;

Öncelikle neden 2. el merdiven asansörü arandığına bakalım. Bunun asıl sebeplerinden birisi daha uygun maliyete merdiven asansörünü sahibinden tedarik ederek, daha az bedel ödemek. Mali ve finans gücü olarak yeni bir merdiven asansörü almaya gücü yetmeyenler ikinci el arayabilirler. Ya da geçici olarak bu cihaza ihtiyacı olanlar.

Peki gerçekten 2. el merdiven asansörü almanın maliyeti daha az mıdır? Bu soruya cevap vermek için satın aldığınız cihazın kaç yıllık bir makine olduğu, durumunun ne olduğu, herhangi bir arızasının olup olmadığı, akülerinin durumu, motorunun eskiliği ve en önemlisi bu asansör için garantisinin devam edip etmediği. Bu sorulara cevap verdikten sonra asansörün gerçek maliyeti ortaya çıkacaktır.

Sonuç olarak eğer sahibinden merdiven asansörü arıyor isek, cihazın garanti kapsamında ve bakımlı olması durumunda alınması tavsiye edilir.

En iyi merdiven asansörü sahibinden ilk elden alınması sizler için daha doğru bir karar olacaktır.