Merdiven Asansörüne İhtiyaç Duymamak ve Formunu Koruyabilmenin Beş Doğal Yolu

17 ARALIK 2019

Aralık ayının sonunda, hepimiz yeni yılda kendimizi daha iyi hale getirmek için kararlar alıyoruz. Bununla birlikte, Ocak ayının ortasına gelindiğinde, bu iyi niyetler, tatillerin zirvesi bittiğinde ve günün stresine geri döndüğümüzde bir kenara düşer.

İster daha sağlıklı beslenmek ister, ister daha fazla egzersiz yapın ya da paranızın karşılığını daha fazla almak isteyin, kararlarınızı kontrol altında tutmak ve 2020’de istediğiniz sonuçları görmek için atmanız gereken birkaç adım:

Adım 1 – Taşınmayın.

Pek çok insanın kararları alamamasının iki nedeni vardır – hedeflerini çok yükseğe koymuşlar ya da bir kerede çok fazla amaç için ateş ediyorlar. Örneğin, sigara içme alışkanlığınızı tekmelemek en yüksek çözünürlük ise, eski kalıpları kırmanın zaman alabileceğini anlayın. Çok hızlı yapın, yoksunluk belirtileri acımasız olabilir ve bu da sizi hemen paketinize geri götürür. Bunun yerine, kendinize birkaç ay verin ve akıllı bırakma taktikleri konusunda sağlık uzmanınızla birlikte çalışın.

Ek olarak, odağınızı belirli bir hedefe odaklayın. Atıştırmalıkları aynı anda kesmeye karar verdiğinizde aynı anda sigaraları da kesmek çok fazla olabilir. Bir sonraki sağlık hedefinize değinmeden önce ilk önce sigara içme alışkanlığınızı ele alın, daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Bunun sonucunda belki de merdiven asansörünü kullanma gereği duymayacaksınız. Çünkü sağlıklı olacaksınız.

Adım 2 – Ölçülebilir ve spesifik hedefler belirleyin.

9,58.44 öğleden sonra 2019 12 17 ekran görüntüsü Tüm çözünürlükler SMART’a özgü, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana duyarlı olmalıdır. Basitçe söylemek gerekirse, “Bu yıl daha fazla egzersiz yapacağım” olması harika bir hedef, fakat “daha ​​fazlası” neye benziyor? İstediğiniz sonuçları görmek için – gelişmiş kas tonusu, kilo kaybı, daha fazla enerji – izleyebileceğiniz uygulanabilir adımlar atmanız gerekir.

Daha iyi bir açıklama: “Haftada beş gün 30 dakikalık bir yürüyüşe çıkacağım.” Sonra, yürüyüş yaptığınızdan emin olmak için yürüyüş oturumlarını takviminize programlayın. MyFitnessPal gibi bir izleme uygulaması kullanmak, her yürüyüşle kaç kalori yaktığınızı, ne sıklıkta yürüdüğünüzü ve artan egzersizinizle ne kadar kilo kaybettiğinize bakmanızı sağlar. Eğer evinizde bir Handicare merdiven asansörü var ise, koşudan geldiğinizde yorgunsanız, üst kata çıkmak için bu asansörü kullanabilirsiniz.

Adım 3 – Büyük bir sıçrama yerine küçük adımlar atın.

Diyelim ki 2020 için hedefiniz bir kitap yazmak. Bu yüzden, kafanda sakladığın her şeyi yazmaya başlamak için bir cumartesi günü. Ama bunun yerine, orada yazarın bloğuyla oturup kahve dükkanını birkaç nota ve karalamalar ile bırakıyorsun. Hissettiğin bu hayal kırıklığı, kitabını izlerinde ölü bırakabilir.

Daha iyi bir seçenek, çözünürlüğünüzü yavaşça başlatmaktır. Beyniniz hala tazeyken işten önce sabah 10 veya 15 dakika yazınız. Doktor ofisinde beklerken bazı fikirleri not edin. Arabanızdayken bir fikir belirirse sesli not kaydedin. Her küçük başarı ile daha uzun yazma oturumlarına kadar çalışabilirsiniz ve yıl sonunda el yazınızı elinizde tutabilirsiniz.

Adım 4 – Başarı için kendinizi ayarlayın.

1100 model döner iniş Sağlıklı bir beslenme planına başlamadan önce abur cuburun kilerinden kurtulmayı hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, mevcut fiziksel durumunuzu göz önünde bulundurmanız ve herhangi bir değişiklik yapmadan önce sağlık uzmanınızla konuşmanız akıllıca olacaktır. Örneğin, eğer kararınız sizi dengelemek ve güçlenmekse, kendi kendinize dışarı çıkmadan önce fizik tedaviye katılmanız veya yardımcı cihazlar kullanmanız gerekebilir. Daha güçlü ve daha dengeli olmak büyük bir hedef, ancak düz (ve daha güvenli) zeminlerde kazanç sağlarken, merdiven asansörü gibi güvenli seçeneklere sahip olmanın yanlış bir tarafı yoktur.

Her küçük değişiklik doğru yönde bir adımdır. Başarı için kendinizi ayarlamanın bir parçası doğru yardımı aramak ve hedeflerinizi raydan çıkarabilecek olası aksiliklerden kaçınmaktır.

5. Adım – Kendinizin lideri olun.

Kararın alınmasındaki en zor şey, makbuz aldıktan sonra geri sıçramak. Bir ofiste doğum günü partisinde bir dilim doğum günü pastası almak, diyetiniz için bir ölüm cezası değildir. Sadece akşam yemeğinde daha akıllıca seçimler yapın. Patronunuz tarafından bağırdıktan sonra bir sigara molası verirseniz, yeniden başlat düğmesine basın ve bir dahaki sefer üzülmek yerine yürüyüşe çıkın.

Kapak tarafında, her kritik dönüm noktasını kutladığınızdan emin olun. 25 kilo vermeye çalışıyor musun? Kendinizi ilk önce kaybettiğinizde arkadaşlarınızla bir dondurma kepçe veya en sevdiğiniz çikolata için kendinizi şımartın 10. Bir 5K çalıştırmak mı istiyorsunuz? Nefesinizi kesmeden ilk kilometrenizi sürerken bir arkadaşınızı arayın.

Herhangi bir çözünürlük ilk başta çok zor olabilir. Ancak yolculuğunuzu planlayarak ve her adımı yavaşça atarak, 2020’yi başladığına göre daha parlak bir notla sonlandırabilir ve yıllar boyu daha sağlıklı, daha sağlıklı bir şekilde tadını çıkarabilirsiniz!

Ve evet bu adımlar sonunda merdiven asansörüne ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ama duyarsanızda sakın üzülmeyin, LiftArt yanınızda ve size merdiven asansörü ile ilgili çok cazip şartlarda fırsatlar sunacaktır.

İyi ki varsınız.

Saygılarımızla.

LiftArt Asansör (https://engelliasansoru.org)