Merdiven Asansörünü Temizlemek Hakkında İpuçları

1. Temel Bilgiler
Bir merdiven asansörü satın aldığınızda, sandalyeyle ilgili temel kullanım kurallarını öğrenmek için kullanım kılavuzunu baştan sona okumanız önemlidir. Örneğin, sandalyeyi iyi çalışır durumda tutmayı umuyorsanız, her cihazın aşılmaması gereken bir maksimum taşıma kapasitesi vardır. Ayrıca dış mekan merdiven asansörlerinin de bakım ve temizlik açısından iç mekan ürünlerinden farklı gereksinimleri vardır. Ünitenin temel bakımıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa kılavuzunuza bakın veya üreticiyle iletişime geçin ve ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamak için gereksinimleri tam olarak anlayın ve yapılması gerekenlerin tam olarak yapılmasını sağlayın.

2. Düzenli Temizlik
Merdiven asansörünüzü temiz tutmak, kullanım ömrünü korumanın etkili ve basit bir yoludur. Nemli bir bez veya toz bezi alın ve kir ve tozun birikmesini ve sandalyenin merdivenlerden yumuşak bir şekilde kaymasını ve inmesini sağlamak için koltuk ve rayları haftada en az bir kez silin. Aşındırıcı olabileceğinden ve ürün üzerindeki boya veya diğer malzemeleri aşınabileceğinden deterjan ve çözücü kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, en iyi sonucu elde etmek için az nemli sabunlu bir bez tercih edin.

3. Raylarda Bulunan Dişleri Yağlayın
Zamanla, koltuklu merdiven asansörünüz ray üzerinde giderken daha fazla ses çıkarmaya başlayabilir, yürümesi zorlaşabilir, bu nedenle ara sıra dişleri yağlamak, bu hareket bozulmasını önlemeye yardımcı olabilir. İyi yağlanmalarını sağlamak için rayın dişlerine ve sandalyedeki hareketli parçalara az miktarda gres veya vazelin gibi bir yağlayıcı uygulayın. Bunu merdiven asansörünü ve rayını temizledikten sonra yapmanız önemlidir, görünür tüm kir ve kalıntıları önceden temizlediğinizden emin olun.

4. Bakım
En iyi sonuçlar için, merdiven asansörünüzü daima tam şarjlı tutun ve sandalyenin fişini çekmekten ya da şarjın elektriğini kapatmaktan kaçının. Akülerin boşalmasını önlemek için prize takılı bırakmaktan korkmayın; merdiven asansörünün ihtiyaç duyduğu enerji miktarı nispeten düşüktür. Kesinlikle çok fazla elektrik tüketmeyecektir. Her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmak için yıllık bir veya iki periyodik bakım ve denetim ayarlayın. Eğer herhangi ani bir sorun çıkarsa veya koltukta arıza olduğuna dair uyarı işaretleri alırsanız hemen bir yetkili servisi çağırın.

Merdiven asansörünüzün bakımını yapmak, işlevselliğini ve ömrünü korumanın en kolay yoludur. Bunu fiziksel olarak kendiniz yapabilecek durumda olsanız da, bir aile üyesi veya arkadaşınızdan size yardım etmesini istemeniz gerekse de, kılavuzu okumanız, sandalyeyi ve rayı temiz tutmanız gereklidir. Cihazın arızalı olabileceğine dair uyarı alırsanız profesyonel yardım çağırmanız önemlidir.

LiftArt Merdiven Asansörleri
Merdiven Asansörünü Temizlemek İçin İpuçları
Haziran 2021