Platform Asansör ile Her Zaman Aktif Kalın

Tekerlekli sandalyeyle sınırlı olmak, özellikle de daha önce çok aktif olan birisi için ve tabi ki herkes için üzücü bir durum olabilir. Sizi araçta içeri ve dışarı kaldırmak için bir başkasına bağımlı tutmak veya bir geziden sonra sizi içeriye taşımak, kişilik saygısını ciddi derecede zedeleyebilir ve sizi bir yük gibi hissettirebilir. Çoğu zaman, içeride kalmak seyahatten daha kolay görünmeye başlar ve kısa süre sonra dışarı çıkmayı bırakırsınız. Fiziksel sağlık, bir insanın içinde bulduğu zihinsel durumdan büyük ölçüde etkilenir. Yenilgiye uğratılmış bir tutum, aksi halde var olmayacak başka sağlık sorunlarına yol açabilir.

engeli platform asansörü

Çözüm, insanın mümkün olduğunca mobil kalabilmesi ve her fırsatta dışarı çıkabilmesi, çıkmasıdır. Bir aracın içine veya dışına çıkmak için bir engelli platform asansörüne sahip olmak ve bir tanesini de evin içine monte etmek, böylece katlara kolayca ulaşmak, ayrıca eve girmenin önündeki engeller arasında gezinmeye yardımcı olmak, kendi kendine yeterlilik hissi vermeye yardımcı olacaktır. Bu asansörler elektrik ile çalışır ve bir düğmeye basarak hareket eder. Elektrik kesildiği zaman, akü ile beslemeli bir back-up sistemi bulunur. Hava koşullarına dayanıklı model, yağmura veya kar yağışına dayanıklı olur.

Güvenlik konusu ise, bir engelli platform asansörü satın almak isteyen insanlar için gerçek bir endişe kaynağıdır. Engelli asansörü kesinlikle güvenlikli olmak zorundadır.

Bir konut için engelli platformu asansörü, tekerlekli sandalyeye evinizin erişimini kolaylaştırmak için kullanışlı ve estetik açıdan hoş bir yol sunar. Engelli platform asansörü evin neredeyse her yerine ulaşımı uygun hale getirir. Emniyet ve güvenlik göz önüne alındığında, bu asansörler kaymaz yüzeyli, güvenlik sensörlü ve rampalı (flap) bir platform içerir. Platform asansör çok komplike ve özellikli bir cihazdır.

 

LiftArt Engelli Asansörü