Rembrandt model koltuklu merdiven asansörü özelliği için önce merdiven asansörlerinin ne olduğunu izah ederek konuya başlayalım.

Merdiven asansörleri, klasik tip ev asansörünün yapılamayacağı yerlerde ve merdiven kullanmakta zorlanan kişiler için tasarlanmış asansör sistemleridir.

Bu tip asansörleri, geçici rahatsızlıkları olup merdiven kullanmakta zorlananlar (genç-yaşlı), hastalar, hafif ve orta engeli olanlar kullanmaktadırlar.

Koltuklu Merdiven Asansörü Özelliği:

Marka: Handicare
Model: Rembrandt
Menşei: Hollanda
Türkiye ve Azerbaycan Tek Temsilcisi: LiftArt Kaliteli Yaşam Sist.
Ana Motor Sayısı: Çift sürüş motorlu (2 ana motorlu dünyadaki tek asansör)
Taşıma Kapasitesi: 125 kg
Kat Sayısı: 1 (0-1)
Durak Sayısı: 2
Koltuk Modeli: Classic
Koltuk Rengi: Bej
Ray Boyu: 5 m
Park Durakları: Altta ve üstte düz (standart) park
Garanti Süresi: 5 yıl imalat ve montaj hatalarına karşı 10 yıl yedek parça temini ve servis alabilme açısından garantilidir.

Handicare Rembrandt, Van Gogh ve Vermeer modelleri standart olarak çift sürüş motorlu üretilmektedir. Çift sürüş motorunda kasıt, 2 adet ana motordur. Çift sürüş motoru dışında koltuk balans motoru standart paket içeriğindedir.

Çift sürüş motoru, patentli bir sistem olup dünyada sadece Handicare asansörlerinde bulunmaktadır.

Çift sürüş motorunun avantajı, motorlar diğerleri gibi tam kapasite asla çalışmazlar, %50 performans ile çalıştıkları için asla ısınmaz ve yorulmazlar. Dolayısı ile diğerlerinden en az 2 kat daha uzun ömürlüdür ve arıza riski çok çok daha azdır, sıfıra yakındır. Böylece asla basamak üzerinde kalmazsınız.

Satış Fiyatı: 5.000 euro (yukarıdaki özellikler içindir)

LiftArt

Nisan 2020