Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada asansörde kalmak, rüya sahibinin ayağını kaydırmaya çalışan, başarılarını engellemek için arkasından kuyusunu kazan, onu kötüleyen, ona zarar vermeye çalışan ve bunun yollarını yapmak için gece gündüz hiç üşenmeden çabalayan bazı kimselerin olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin hızlı bir şekilde ilerlemesinin ve gelişmesinin çevresindeki kimseler tarafından hazmedilmediği ve istenmediği anlamına gelir.

Rüyada Asansörde İnip Çıkmak
Bir kişinin rüyasında asansör içinde bir inip bir çıktığını görmesi onun ne başarısının ne de başarısızlığının kalıcı olmayacağına alamet eder. Kişi bazen çok mutlu olacak ve huzur içinde yaşayacak bazen de çok kötü, mutsuz, hasta ve huzursuz olup, zor günler geçirecek demektir.

Rüyada Asansörde Kaldığını Görmek
Bu rüya da asansörde kalmakla aynı şekilde yorumlanır ve rüyayı gören kişinin başarısızlığının sorumluluğunun çevresindekilere ait olacağına delalet eder. Rüya sahibinin kendi hataları nedeniyle değil çevresindekilerin huysuzluğu ve işgüzarlığı nedeni ile mutsuz ve başarısız olacağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Asansörde Mahsur Kalmak
Düş kırıklığı yaşamaya, sıkıntı almaya, düşmanların gazabına uğramaya rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin kendisine dost olduklarını sandığı kimseler nedeni ile hem maddi hem de manevi zarara uğrayacağına, onlar nedeni ile büyük bir darbe yiyeceğine işaret eder.

Rüyada Asansörde Sıkışmak
Rüyayı gören kişinin zor günler geçireceğine, geçim derdine düşeceğine, rakiplerine yenileceğine, iş ve kazanç kaybına uğrayacağına ve çevresindeki art niyetli kişilerin kendisini en zayıf anında yakalayacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin rahatının ve huzurunun kaçacağı anlamına gelir.

Rüyada Asansörde Kalmak ve Kurtulmak
Rüya sahibinin ilk önce sıkıntıya, zahmete ve karamsarlığa düşeceğine sonra da inancı ve mücadelesi sayesinde bu durumu atlatmayı başaracağına rivayet edilir. Zorluktan sonra rahatlamaya, ağlamaktan sonra gülmeye tabir edilir.