Rüyada engelli asansörü görmek tabirleri kaynak araştırmalarında “engelli” ve “asansör” kelimeleri bir arada bulunamamıştır. Ancak şunlar bulunmuştur:

Rüyada Engelli Görmek

Kaynak İhya: Sağlam birinin engelli (sakat) bir kimse görmesi hile ve düzene, yapılacak işte meydana gelecek ayıba, Engelli (sakat) birinin aza noksanı olan birini görmesi sevinecek bir durumun meydana gelmesine delalet eder.

Kaynak Molla Cami: Rüyada engelli (sakat) bir kimse görmek, nimetlere şükretmemeye ve sağlığının kıymetini bilmemeye işarettir.

Kaynak Diyanet: Rüyanızda bir tarafı engelli (sakat) bir kimseyi görmeniz; sizi etkileyen çok üzücü bir hadise ile karşılaşacağınıza, ya da geri dönmemek üzere uzak bir yere gurbete gideceğinize veyahut da bir büyük günah işleyip sonunda pişman olacağınıza işaret eder.

Sakat kelimesi tabirlerin alındığı ve kaynaklardaki orijinali bozmamak adına kullanılmıştır. Orijinalinde bulunan sakat kelimesinin yerine engelli kelimesi eklenmiş ve “sakat” kelimesi parantez içersine alınmıştır. Engelli kardeşlerimizi üzmek ve rencide etmek kesinlikle istenmemiştir. Bu durumdan dolayı onların anlayışlarını rica ederiz.

Rüyada Asansör Görmek

Rüyada Asansör görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Kaynak Molla Cami: Rüyada asansör gören kimsenin pek yakında kendisine maddi yönden yük olan bir kimsenin külfetinden kurtulacağına işaret eder.

Kaynak Diyadinnet: Rüyada asansör görmek, size maddi yönden külfet olan birinden yakında kurtularak rahatlayacağınıza işarettir. İş hayatında ilerleme ve başarı anlamına gelmektedir. Asansör görmek rahatlığa ve size maddi yönden yok olan kimselerden kurtulmak anlamına gelmektedir. Rüyada asansörle bir yere çıktığını görmek, iş sahasında yükselmeye ve bütün engelleri aşmaya delâlet eder. Rüyada cam asansör görmek yapılan bazı işlerden çok istifade edileceğine alâmettir. Lüks asansör sevince ve müjdeye yorumlanır.

Rüyada asansöre binmek başarının işaretidir. Rüyada asansöre binerek kata çıkmak iş hayatınızda yükseleceğinizi gösterir. Asansörden inmek ise başarısızlığın ve şanssızlığın işaretidir. Rüyada asansöre binen rüya sahibinin gerçek yaşamında da başarılarla dolu bir gelecekle yükselişe geçeceğini ifade eder. Yaptığı işlerde başarıya ulaşacaktır.

Asansör büyük, ferah, aynalı ise kısa sürecek bir heyecandır. Asansör dar, loş ise telaşlanıp, kuruntuya düşebilir. Asansör kalabalıksa sıkıntıdır. Asansör yukarıya çıkıyorsa iyidir. Asansör aşağıya iniyorsa mevki kaybı ya da başarısızlığın işaretidir.

Yüksek bir yere asansörle çıkmak, işinizde yükselmekle tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada asansör gören kimsenin pek yakında kendisine maddi yönden yük olan bir kimsenin külfetinden kurtulacağına işaret eder.

Rüyada asansör görmek, size maddi yönden külfet olan birinden yakında kurtularak rahatlayacağınıza işaret anlamına da gelir.

Rüyada asansör ile yukarı çıkmak iş hayatında yükseliş anlamına gelmektedir.

Öğrenci için eğitim hayatında başarı, tacir için kazanç anlamına gelir.

LiftArt
Mayıs 2020

Engelli Asansörü