TEI Tusaş Uçak motor fabrikası, engelli ve merdiven kullanmakta zorluk çeken personelleri ve ziyaretçileri için merdiven asansörü arayışına girdiler. Sorun merdivenlerinin çok uzun ve çok katlı olması, seyir mesafesinin de çok uzun olması idi.

Bu uzunluktaki merdivenler için koltuklu merdiven asansörünün gücü ve dayanırlığı çok önemlidir. Ve bu işi yapabilecek model sayısı çok azdır.

Tusaş hassas araştırmaları sonucu bu işi yapabilecek en iyi markanın Handicare olduğuna ulaşmıştır. Handicare merdiven asansörlerinin çift sürüş motorlu modeli “Vermeer” güçlü yapısı, kuvvetli motorları ve akıllı sistemi ile Tusaş’ın aradığı üründü.

Tei, LiftArt ile irtibata geçerek bu güçlü markayı sipariş etmiştir. 2 hafta gibi kısa bir sürede merdiven asansörü üretimini bitiren Handicare, ürünlerin sevkini müteakip LiftArt’ın montajı yapması ile 4 haftada tüm işi bitirmiş ve başarı ile teslim etmiştir.

Asansörün tüm belgelerinin tam olması ve LiftArt’ın montaj için gerekli belgelerinin de hazır olması, pandemi koruyucu kurallarına, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat ederek montaj tamamlanmıştır.

Tei görevlileri verdikleri kararın doğruluğundan memnuniyetlerini belirtmiş ve LiftArt’a teşekkür etmiştir.

Montaj resimlerini güvenlik gerekçesiyle detaylı yayınlayamıyoruz.

LiftArt
TEI Tusaş Motor Fabrikasına Engelli Merdiven Asansörü Montajımızı Bitirdik

Ocak 2021