Tekerlekli Sandalye Engelli Asansörleri Engellilere Özgürlüklerini Vermektedir

engelli urunleri, engelli asansörü, Engelli Asansörü ile Engelleri Aşın

Bir engelli asansörü modeli olan tekerlekli sandalye asansörleri, engellilere erişebilirlikleri konusunda yardımcı olmaktadır. Tabi ki konu bu kadar basit değil, engellilerin bunun haricinde daha birçok sorunları var. Ancak biz bu engeller zincirinin bir halkasını çözüyoruz. Amacımız da tam olarak bu.

Yaşam deneyimi yani tecrübe, insanların mutluluğu üzerinde büyük etkiye sahiptir. Özürlü insanlar için (engelli özel insanlar), gitmek istedikleri bir yere gitmek için sınırlı hareketlilik ve erişebilirlik, özgürlük ve esneklik için yaptıkları ısrarlı çabalardan vazgeçiriyor, caydırıyor. Tekerlekli sandalye asansörlerinin icadı, katlar arasındaki hareketlerini kolaylıkla kontrol edebilen tekerlekli sandalye kullananlar için etkili bir yol sunmaktadır.

Binanın farklı yapılarına şekillerine göre, engelli asansörü modeli olan dikey platform asansör olarak da adlandırılan tekerlekli sandalye asansörleri, evlerin içine veya dışına monte edilebilir. Açık havada kurulmuş olan engelli asansörleri, asansörün yakınında bulunan kullanıcı dostu kumandası yoluyla bağımsız olarak asansör platformunu çalıştırabilirler. Benzer şekilde, birkaç kat geçmek üzere içeride monte edildiyse, her kattaki iniş kapılarının yani duraklarının bulunduğu yerde kumandaları bulunacaktır. Ayrıca, tekerlekli sandalye kullananlar tarafından bu kumandalar kolaylıkla kontrol edilebilir.

Bu şekilde engelliler, ailesinin, yardımcısının veya hemşirenin her zaman yanında durmalarını talep etmeyeceklerdir. Tekerlekli sandalye asansör platformu işte bunları yapabilir. Güzel şeyler, güneşten zevk almaya, arkadaşlarla buluşmaya ve hatta kendi başlarına alışveriş yapmaya evlerinden çıkabilirler. Tek başına yapmak, insanın ortak yaptığı şeyden farklıdır; bu anlamda gerçek bir özgürlük ve mutluluk kaynağıdır.

Ayrıca, tekerlekli sandalye için engelli asansör ekipmanı, yalnızca yüksek yerlere erişimi kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda bütün ailenin refahına da katkıda bulunur. Özürlü insanlar için tekerlekli sandalye asansörü bulunmadığını var sayarsak, aileleri sıkıntıya sokmak istemedikleri için yürüyüş yapmaya ya da dışarıda doğanın tadını çıkarmaya isteksiz olabilirler. Bütün günlerini odalarında oturmak, engellilerin yaşam deneyimine kötü bir şekilde teşkil eder; bu onlara psikolojik ve fiziksel sorunlar getirir.

Bu nedenle, evlerinizin içinde engelli ailelerin hareketlerini engelleyen üst katlar ve merdivenler varsa, özgürlük ve mutluluğa giden yollarını düzleştirmek için tekerlekli sandalyeye uygun bir engelli asansörü takın.

LiftArt Engelli Asansörü ve Fiyatları

Yazı Konusu: Tekerlekli Sandalye Engelli Asansörleri