Makale Konusu: Yeni mi yoksa kullanılmış ikinci el bir merdiven asansörü mü?

Her ikisine de fayda kesinlikle vardır. Bir merdiven asansörü büyük bir meblağ olabilir, ancak bu, insanların zihinlerini değiştirmediği veya durum değiştiği anlamına gelmiyor; bu da bir asansör ihtiyacını ortadan kaldırmıyor.

Şimdi bir senaryo hayal edelim:

Bir oğlu babası için bir merdiven asansörü satın alır. Asansör monte edilmeden önce babası bir felç geçirir ve sınırsız bir rehabilitasyon / iyileşme dönemi süresince bir huzur evine taşınmalıdır. Aile bir süre asansörü ellerinde tutmaya karar verebilir, ancak eğer babam tekrar eve gelemeyecekse ve hemşire bakım evinin ortalama maliyeti yılda binlerce TL oluştuğu düşünürse, en iyisine karar verebilirler ve kullanılmayan asansörü mümkün olan en kısa sürede satmak isteyebilirler. Bazen 2. el olarak sahip olunan her zaman “kullanılmış” anlamına gelmez. Bununla birlikte, bir imalatçının garantisini yeni sahibine devredemez.

Asansör koltuktaki aksaklıkları kendi zaman ve paranızla onarmaya veya çözmeye hazır olmadığınız sürece, garanti kapsamında olmamanızdan dolayı, yeni sıfır bir asansör satın almanız için yeterli motivasyon olabilir. Önceden sahibi olduğunuza karar verirseniz, asansörün kalitesi ile ilgili satıcının sözlerini dikkate almayın. Eğitimli bir profesyonele, asansörün iyi muhafaza edildiğinden ve iyi durumda olduğundan emin olmanız için iyice muayene ettirin. Ayrıca, asansörü çalıştırmak ve kurmak için bir profesyonel servisten yardım alınız, böylece evinize tam olarak uyacağını (düz bir merdiven rayı mı yoksa eğri mi? Bu özellikler kurulum gereksinimlerine göre değişir) ve düzgün çalıştığından emin olmalısınız.

Ailenizin ihtiyaçları ve bütçesi için doğru olan satın alma işlemini yapmak için bu yönergeleri izleyin:

Aradığınız şirketi (veya satıcıyı) iyi araştırın. Diğer rakibini kötüleyen tedarikçi ile çalışmayın..! Çünkü aslında rakibi değil kendisi kötüdür.

Şirketin ürünün arkasında durmasını sağlayın, arkasında olmasından emin olun. LiftArt Handicare, sektördeki en güvenilir, iyi bilinen ve güvenli markalardan birisidir. Ürünlerimizden çok eminiz ki, sattığımız ve taktığımız tüm yeni merdiven asansörlerine standart olarak 2 yıl garanti veriyoruz. İsterseniz genişletilmiş garanti süresi de satın alabilirsiniz.

Ek garanti seçenekleri veya kapsamını genişletmeyi düşünün.
Bazı şirketler, merdiven asansörünüz için genişletilmiş kapsama planları sunar; bu nedenle, orijinal garanti süreniz dolduktan sonra beklenmedik sorunlarla ilgili endişelenmeniz gerekmez.

İnternet’ten alışveriş mi yapıyorsunuz?
Dikkat edin: Bazı online satıcı şirket, tüketicileri, internet üzerinden dikkat çekici indirimlerle anonim bir şekilde birkaç farklı marka merdiven asansörü satarak avlar. Bununla birlikte, bu hatayı yaparak oluşan maliyetler genellikle yerel, güvenilir ve profesyonel olarak baştan sona işlerini tamamlayan bir geçmişe sahip şirketten satın almaktan çok daha fazladır, pahalıdır. Çevrim içi online satın almanın bir diğer dezavantajı ise şu şekildedir: Şirketler genel olarak ürünü birkaç koli veya kutu ile gönderiyor ve bazıları montaj bedelini fiyata dahil etmiyor. Asansörü monte etmenize yardımcı olmak için yakınınızdaki bir elektrikçiden veya montajcıdan yardım alsanız bile, büyük ihtimal ile yardım aldığınız kişi daha önce hiç bu ekipmanla çalışmamış ve montaj yapmamıştır.

Devam edecek… (Yeni mi yoksa kullanılmış ikinci el bir merdiven asansörü mü)

LiftArt Yaşlı ve Engelli Asansörü Montaj Servisi